TARİHÇE

Eleks Dış Ticaret AŞ, Elginkan Topluluk Şirketleri'nin ürettiği ürünlerin uluslararası pazarlarda satış ve pazarlamasından sorumludur. 30 yıldan fazla deneyimi ve uzman kadrosu ile ELEKS AŞ müşterilerine çok geniş bir ürün portföyünü tek kaynaktan sunmaktadır:

 

-    Armatürler

-    Seramik Sağlık Gereçleri

-    Döküm Küvet, & Duş Teknesi & Evyeler

-    GG & GGG Döküm Yan Sanayi Ürünleri

-    Konvansiyonel&Yoğuşmalı Kombiler

-    Panel Radyatörler

-    Valfler

-    Doğal Gaz & Sayaçları

-    Seramik Hammaddesi

-    Pirinç Çubuk ve Külçeler

 

Elginkan Topluluğu üretici şirketleri kendi alanlarında uzmanlaşmış olup, en yeni teknolojiler ve en üstün kalite standartları ile donatılmıştır. Her ürünün kendi Ar-Ge ve tasarım birimleri mevcut olduğu için yerel beğeni ve talepleri karşılayabilen ürünlerin geliştirilmesi ve sunumu süreklilik halindedir. 

Global pazarlarda başarılı olabilmek için altyapı çalışmalarını devamlı yenileyen ve güncelleştiren ELEKS, satış ve pazarlama faaliyetlerinde de hizmet ve kalite sürekliliğini esas almaktadır. Bu kapsamda Avrupa merkezindeki müşterilerine daha iyi hizmet vermek için ECA Germany GmbH kurulmuş ve faaliyete geçirilmiştir. ELGINKAN Topluluğu sloganı olan “Yıllarca Beraber” çerçevesinde diğer pazarlarda uzun süreli partnerlikler geliştirmekte ve bu partnerleri ile pazarlara yerel hizmetleri sunabilmektedir. 

ELEKS bugün, Avrupa’dan Ortadoğu’ya, Amerika’dan Uzakdoğu’ya kadar birbirinden son derece farklı kültürel ve ekonomik yelpazede dünyanın 100 ülkesine ihracat yapmakta, 700 den fazla müşterisine hizmet vermektedir.